Üdvözlés

Szia!
Rileey vagyok, örülök, hogy idetaláltál, annak még jobban, ha máskor is visszanézel. Mostanában főként könyvekről szedem össze a gondolataimat, de ha olyan kedvem van, filmekről és sorozatokról is megejtek egy-egy posztot. Sokat olvasok angolul, így ne lepődj meg, ha nem túl ismert könyvekkel találkozol errefelé. A célom, hogy felkeltsem ezekre a figyelmet, hátha egyszer kis hazánkban is a könyvesboltok polcaira kerülhetnek. Kellemes böngészést kívánok! :)

Ha szeretnél kapcsolatba lépni velem, a nagyító ikon alatt lapuló űrlap segítségével megteheted, vagy használhatod közvetlenül az e-mail címemet: rileey.smith[kukac]gmail.com

Népszerű bejegyzések

Címkék

1 pontos 2 pontos 3 pontos 4 pontos 5 pontos ABC ABC Family adaptáció After the End Agave agorafóbia akció alakváltók alternatív történelem angol angyalok animációs anime Anna és a francia csók apokaliptikus Arrow barátság blog book tag borító borítómustra boszorkányok Cartaphilus CBS chick-lit Ciceró Courtney Summers crossover családon belüli erőszak Dan Wells Daredevil démonok depresszió design díj disztópia dráma Dream válogatás Éles helyzet erotikus fanborítóm fantasy felnőtt film Forma-1 FOX földönkívüliek Főnix Könyvműhely Francesca Zappia francia Fumax GABO Gayle Forman Hard Selection Harper Teen Hex Hall high fantasy horror humor időutazás írás istenek Jane The Virgin Jennifer Niven John Cleaver karácsony katasztrófa képregény klasszikus komédia Kossuth Könyvmolyképző krimi leltár lovak Lucifer Maggie Stiefvater mágia mágikus realizmus magyar szerző Matthew Quick Maxim megjelenések mentális betegség misztikus Netflix new adult novella nyár öngyilkosság pánikbeteség paranormális pilot posztapokaliptikus pszichológia pszichothriller Rainbow Rowell Razorland realista Red Queen Richelle Mead romantikus sci-fi Scolar Silber skizofrénia sorozat steampunk Supernatural Syfy szerelmi háromszög szörnyek tanár-diák természetfeletti The 100 The Chemical Garden The CW The Dust Lands The Flash The Selection thriller toplista történelmi tündérek Twister Media Ulpius urban fantasy vámpírok vérfarkasok Victoria Schwab vígjáték vírus Vörös Pöttyös Wither young adult zombik

Most olvasom

Blogok

Üzemeltető: Blogger.

Küldj üzenetet!

Név

E-mail *

Üzenet *

2016. augusztus 14.

Summer Days & Summer Nights: Twelve Love Stories

A téli etapos novelláskötet után gondoltam adok esélyt a nyári antológiának is; a nyári hangulatom felturbózása – lévén nekem tök ugyanúgy telik, mint a többi hónap – sosem árt. Jó nagyot koppantam, erről majd az összegzésben írok részletesen.

Leigh Bardugo : Head, Scales, Tongue, Tale
Sztori: Lány lát valami lényt a vízben; a téma összehozza egy fiúval, akit korábban furának címkézett.
A novella az elején kissé összezavarja az olvasót, mintha egy másik szereplőről szólna. Unalmasan indult, már kezdtem beletörődni, hogy szenvednem kell, aztán hirtelen jó lett, sőt. Ezen annyira meglepődtem, hogy az annyira egyértelmű csattanó is jóval később esett le, noha még így is a releváció előtt. Nagyon összeállt ez a történet a végére, és ezért maximálisra értékelem, a döcögős eleje miatt nagy jóindulattal, hiába alapjaiban egy tipikus lávsztori.
Értékelés: 5/5

Nina Lacour : The End of Love
Sztori: Lány nyári iskolába megy, ahol találkozik azzal a lánnyal, aki anno segített neki ráeszmélni, hogy meleg.
Nem éreztem úgy, hogy az LMBT vonal feltétlenül szükséges volt a történetbe, ugyanis a romantika abszolút nem játszik szerepet abban, amivel a főhősnek meg kell küzdenie. Ebben az írásban leginkább az építkezés tetszett. Először csak értetlenkedtem, hogy örülhet valaki annak, hogy nyári iskolába járhat, aztán rétegről rétegre kerül elő az igazság, hogy milyen problémák vannak a főhős családjában, és miért olyan fontos neki az anyjával együtt töltött dekorálás. A lezárás nem volt a legjobb, de összességében kellemes novellának bizonyult.
Értékelés: 4/5

Libba Bray: Last Night at the Cinegore
Sztori: Fiú utolsó munkával töltött éjszakája a moziban, amit másnap bezárnak; eljött az idő, hogy meghódítsa a kolléganőjét.
Az első gondolatom, mikor elkezdtem olvasni, hogy ez a novella olyan, mintha nem is Libba Bray írta volna. Tőle eddig két kötetet olvastam, és emlékszem, hogy a stílus tetszett mindkettőben nagyon, aminek ebben az írásban nyoma sem volt. Jó, valószínűleg azért, mert fiú szemszögből játszódik a sztori, de akkor is. Nem igazán ragadott meg a novella, de azért olvasgattam. Aztán eljött egy pont, ahonnan az addig középszer történet nyílegyenesen szakadékba zuhant. Utoljára akkor éreztem így, mikor megnéztem az Alkonyattól Pirkadatig c. filmet, ahol szintén sikerült egy ponton az egész élvezhető filmet kivágni az ablakon, és a töréstől kezdve le akartam kaparni az arcom, hogy úristen ez meg mi. Ezernyi szóval sem tudnám kifejezni, mennyire borzalmas volt.
Értékelés: 1/5

Francesca Lia Block: Sick Pleasures: For A and U
Sztori: Lány megismerkedik egy sráccal.  
Kíváncsi lennék, mi járhatott a szerző fejében, amikor ezt papírra vetette. Mert tanulság éppen nincs, sem értelmes történet. Egy olyan embertípus áll a középpontban, amit én mélységesen megvetek. (És komolyan, tényleg léteznek ennyire idióta, naiv tinédzserek? Vagy csak magamból indulok ki? Mert ha magamból indulok ki, nekem tinédzserkoromban volt agyam? Vagy már mini felnőtt voltam vagy mi van?) Azt sem értem, most a vége mit akar takarni, de hát biztosan velem van a baj. A stílusa is eléggé bosszantó, mert T/1 személyben szól a narráció, és a karaktereknek nincs nevük, csak kezdőbetűjük, ami arra jó, hogy a legjobb barátnőket például az ember simán összekeveri. Plusz ez a totál depressziós akármi hogy kaphatott helyet ebben az antológiában?
Értékelés: 1/5

Stephanie Perkins: In Ninety Minutes, Turn North
Sztori: A lány elmegy az exfiújához, hogy meggyőzze, menjen egyetemre, mert nem szúrhatja el az életét.
Alapjaiban véve tetszett a történet, különösen az, hogy a téli antológiából megismert páros bukkant fel a lapokon ismét, de úgy vélem, rosszak az arányok. Azok a részek, amikor Marigold és North beszélgetnek, fantasztikusak, bár azt meg kell jegyeznem, North ellopta a show-t. Viszont hosszú a felvezetés, és sok a leírás az elején, ami elvette a helyet attól, ami ennek a novellának igazán az erősségét adta. Mindenesetre Perkins nagyon ért az elfolyós fluffos hangulat megteremtéséhez.
Értékelés: 4/5

Tim Federle: Souvenirs
Sztori: Fiú és fiú előre megbeszélték, hogy a kapcsolatuk a nyár végénél tovább nem tarthat; ma van a megállapodás utolsó napja.
Addig rendben van, hogy egy meleg srácokról szóló történetet kapunk. Na de hogy ezek a srácok úgy beszélnek és viselkednek, mint egy tinilány, és úgy is bőgnek, hát izé, az engem hoz zavarba, mert hogy ezt a nagyon túlérzékenységet én még lány-fiú felállásban sem preferálom. (Plusz sztereotípia a melegekre nézve, mert nem feltétlen ilyenek.) Amikor a főszereplő srác az anyukájának kezdett el a telefonba pityeregni és elsírni a szerelmi bánatát, azzal nem sok mindent tudtam kezdeni. Az író stílusa sem jött be, és igazából azért kapja meg a két csillagot, mert végig bírtam olvasni, és történetileg úgy-ahogy elment.
Értékelés: 2/5

Veronica Roth: Inertia
Sztori: Lány egykoron legjobb barátja a halálán van, és a végrendelkezésében meghagyta, hogy a lány látogassa meg az elméjében, hogy elbúcsúzhasson tőle.  
Kíváncsian vártam már egy új történetet Veronicától, de még mindig nem tud elszakadni a szimulációktól. Oké, ezek nem pontosan ugyanolyan szimulációk voltak, mint híres-neves könyvsorozatában, és maga a novella alapötlete is tetszett, de jobban örültem volna valami gyökeresen újnak. Témául a depresszió szolgált, lényegében az író a saját aktuális problémájából kanyarított egy sztorit. Nemrég olvastam a tumblr-jén, hogy szorongással (és talán depresszióval, de ebben nem vagyok biztos) küszködik, és jaj, milyen jó, hogy végre antidepresszánsokon élhet, mennyivel jobban érzi magát tőlük, és ugyanezt az üzenetet közvetíti ez a novella is. Ne szégyelld, hogy gyógyszert kell szedned, mert attól meggyógyulsz, és a művészeted sem veszik el sötöbö, sötöbö. (Sosem értettem amúgy ezeket a világhírességeket, akik már valami maradandót letettek az asztalra. Nagy a nyomás, sok a stressz, de ha már elértek valamit, azt sosem vehetik el tőlük, míg az átlagembernek csak soha valóra nem váló álmai vannak…) Amikor a tumblr bejegyzést olvastam, a fejemet csóváltam, mert az írónő úgy látszik egyike azon embereknek, akik azt hiszik, a gyógyszer a megoldás. Pedig az csak elfedi a tüneteket, de meg nem gyógyít, szóval talán nem kéne arra buzdítani a tinédzsereket, hogy rohanjanak antidepresszánsokat szedni, ha életükben először történik valami komolyabb dolog az életükben. Ettől eltekintve a sztori úgy-ahogy jó volt.
Értékelés: 4/5

Jon Skovron: Love is The Last Resort
Sztori: Újonc diákmunkás érkezik a hotelbe, ahol újgazdagok nyaralnak.
Nagyon-nagyon nem tetszett a stílus, a szerelmi tetraéder, és egyetlen szereplőt sem bírtam. Közel álltam hozzá, hogy félbehagyjam, és jobban is jártam volna, ha megteszem.
Értékelés: 1/5

Brandy Colbert: Good Luck and Farewell
Sztori: A lány nőrokona, aki a legközelebb áll hozzá, elköltözik a barátnőjével a kontinens másik felére, és ezért a lány megbántva érzi magát.
Halálra untam magam rajta. Plusz a csaj meg a csávó beszélgettek öt percet, aztán már smároltak is, és a csaj már mindjárt nem akadt ki annyira azon, hogy az a személy, akit a világon a legjobban szeret, kétezer mérfölddel arrébb költözik.
Értékelés: 1/5

Cassandra Clare: Brand New Attraction
Sztori: Lány napjai egy démonműködtetett cirkuszban, ahol megváltozik a status quo.
Az elejét nyögvenyelősen tudtam le, aztán egész tűrhető lett. Nagyon érdekes volt ez a cirkuszi világ és a belőle fakadó sötét atmoszféra, ami átszőtte a történetet, de hogy Cassandra Clare itt sem tud elszakadni a démoni világtól, az egészen hihetetlen (noha az alapötlet tök jó volt, csak azzal vannak fenntartásaim, hogy tőle).
Értékelés: 3/5

Jennifer E. Smith: A Thousand Ways This Could All Go Wrong
Sztori: A lánynak tetszik a  különös, magának való fiú, aki meghódítja az autista kisfiú szívét, akire a lány vigyáz.
Nagy rajongója vagyok a mentális betegségeknek. Ez most furcsán hangzott, de mindig lenyűgöz, ha valaki máshogy gondolkodik, mint az átlag, és szeretem kibogozni a másfajta viselkedés mozgatórugóit. Adott egy autista kisfiú, és egy csendes, magának való srác, akik között pillanatok alatt különleges kapcsolat szövődik, és végig sejthető, hogy mi az ok, de a főhős szemén keresztül végigkövetve teljesen máshogy jött le a helyzet, és nagyon élveztem, ahogy rájött az igazságra, és úgy elfogadta a másikat, ahogy van minden tökéletlenségével együtt.
Értékelés: 5/5

Lev Grossman: The Map of Tiny Perfect Things
Sztori: Egy fiú és egy lány számára újraismétlődik ugyanaz az egy nap; összefognak, hogy kihozzák belőle a legjobbat.
Ez is úgy indult be, hogy eleinte azt hittem, nem fog tetszeni, hiába a napismétlő jelleg, amit imádok. De aztán onnantól, hogy a karakterek kitűzték, hogy térképet készítenek a nap apró, csodálatos momentumairól, megváltozott számomra a perspektíva, és egy jó üzenetű, szívfacsaró kis irománnyá nőtte ki magát a novella. Örültem, hogy egy ilyen tetszetős darabbal sikerült zárni az amúgy nem túl erős gyűjteményt.
Értékelés: 4/5

Konlúzió: Már a My True Love Gave to Me sem volt nagy eresztés, ám a folytatás még azt is képes volt alulmúlni. A legmegdöbbentőbb az, hogy egy kellemes, feelgood nyári történetcsokorra számítottam, habkönnyű, szórakoztató pillanatokkal, de helyette egy depresszív kupacot kaptam. Nem is értem. A nyár alapvetően a boldogságról, esélyekről, lehetőségekről szól, és ez a sok negativitás nem illik ehhez a hónaphoz. Érdekes választás mindenesetre, hiába nem túl szerencsés.
A végére már feladtam a reményt, hogy találok valami jót a könyvben, de szerencsére nem lett igazam, de ha az összképet nézem, egyik írás sem tudta elérni azt a szintet, amit Rainbow Rowell az előző kötetben. Ha csak egyetlen novellát olvastok el az írások közül, az övére essen a választásotok.

Értékelés: 3/5
Borító: 3/5

Kiadó: St. Martin’s Press
Megjelenés éve: 2016
Oldalszám: 400

0 megjegyzés:

Megjegyzés küldése