Üdvözlés

Szia!
Rileey vagyok, örülök, hogy idetaláltál, annak még jobban, ha máskor is visszanézel. Mostanában főként könyvekről szedem össze a gondolataimat, de ha olyan kedvem van, filmekről és sorozatokról is megejtek egy-egy posztot. Sokat olvasok angolul, így ne lepődj meg, ha nem túl ismert könyvekkel találkozol errefelé. A célom, hogy felkeltsem ezekre a figyelmet, hátha egyszer kis hazánkban is a könyvesboltok polcaira kerülhetnek. Kellemes böngészést kívánok! :)

Ha szeretnél kapcsolatba lépni velem, a nagyító ikon alatt lapuló űrlap segítségével megteheted, vagy használhatod közvetlenül az e-mail címemet: rileey.smith[kukac]gmail.com

Népszerű bejegyzések

Címkék

1 pontos 2 pontos 3 pontos 4 pontos 5 pontos ABC ABC Family adaptáció After the End Agave agorafóbia akció alakváltók alternatív történelem angol angyalok animációs anime Anna és a francia csók apokaliptikus Arrow barátság blog book tag borító borítómustra boszorkányok Cartaphilus CBS chick-lit Ciceró Courtney Summers crossover családon belüli erőszak Dan Wells Daredevil démonok depresszió design díj disztópia dráma Dream válogatás Éles helyzet erotikus fanborítóm fantasy felnőtt film Forma-1 FOX földönkívüliek Főnix Könyvműhely Francesca Zappia francia Fumax GABO Gayle Forman Hard Selection Harper Teen Hex Hall high fantasy horror humor időutazás írás istenek Jane The Virgin Jennifer Niven John Cleaver karácsony katasztrófa képregény klasszikus komédia Kossuth Könyvmolyképző krimi leltár lovak Lucifer Maggie Stiefvater mágia mágikus realizmus magyar szerző Matthew Quick Maxim megjelenések mentális betegség misztikus Netflix new adult novella nyár öngyilkosság pánikbeteség paranormális pilot posztapokaliptikus pszichológia pszichothriller Rainbow Rowell Razorland realista Red Queen Richelle Mead romantikus sci-fi Scolar Silber skizofrénia sorozat steampunk Supernatural Syfy szerelmi háromszög szörnyek tanár-diák természetfeletti The 100 The Chemical Garden The CW The Dust Lands The Flash The Selection thriller toplista történelmi tündérek Twister Media Ulpius urban fantasy vámpírok vérfarkasok Victoria Schwab vígjáték vírus Vörös Pöttyös Wither young adult zombik

Most olvasom

Blogok

Üzemeltető: Blogger.

Küldj üzenetet!

Név

E-mail *

Üzenet *

2016. december 30.

TOP 3: 2016 legjobb animéi

Úgy látszik, hogy a nyár lesz az az időszak, amikor jut némi időm arra, hogy animéket nézzek, a sorozatos szezonba eddig még nem sikerült beillesztenem. Legnagyobb bánatomra idén nem sokat láttam, pedig itt gyülekeznek a gépemen, és még a tavalyi Nr. 1. Noragami folytatásáig sem jutottam el, a Death Note-ról már nem is beszélve, már évek óta nyavalygok, hogy újranézem…

Hogy mik tetszettek a legjobban? Lássuk. Nem lesz egy nagy lista. Megvolt tavalyi két kedvenc második szezonja is, de egyik sem teljesített túl jól, ezért nem kerültek fel.


3. Seraph of the End
Őszinte leszek, ezt azért raktam ide, hogy meglegyen a Top3, mert a Seraph of the End nem egy jó anime. Borzasztó klisés, és a végére már agyamra ment, hogy a főszereplő csávó, Yuui minden részben 5 percen át hajtogatta, mennyire fontos a család (komolyan, minden nyamvadt részben). De ez nem jelenti azt, hogy nem szórakoztam jól közben, mert mégis van ebben az animében valami, ami megfogott, és még ott vannak az olyan apróságok, mint Yuui csodaszép zöld szeme, és angol szinkronhangja, aki zene füleimnek.


2. Terror in Resonance
Tetszett, ahogy kibontakozott a történet. Kezdetben két terrorista srácot látunk, akik ok nélkül robbantgatnak, aztán kiderül, hogy valójában senki életére nem akarnak törni, és az okuk is megvan. Részről részre tárultak fel a rétegek, és a vége döbbenet. Nagyon erős élmény!


1. Psycho Pass
Az abszolút kedvencem az összes anime közül, amit valaha láttam. Maga az alapötlet hihetetlen izgalmas: az emberekről előre meghatározható, mennyire hajlamosak az erőszakra, és már azelőtt eliminálják őket, hogy cselekedhetnének. Először azt hittem, hogy olyan lesz, mint a Különvélemény, de egészen más, és ahogy feltárul, valójában milyen is a rendszer, mely meghatározza, ki deviáns és ki nem, az megrendítő. A férfi főszereplő karakteres, és nagyon élveztem a gondolatmenetét, ahogy a különböző ügyeket levezette. A második évad már nem tudta megütni a mércét, bár a maga módján az sem rossz, viszont nagy szívfájdalmam volt, hogy az említett szereplőt egyszerűen parkolópályára tették, pedig ő volt az esszenciája az egésznek. Van egy mozifilm is, amit beterveztem, de persze azóta se jutottam el odáig.

0 megjegyzés:

Megjegyzés küldése