Üdvözlés

Szia!
Rileey vagyok, örülök, hogy idetaláltál, annak még jobban, ha máskor is visszanézel. Mostanában főként könyvekről szedem össze a gondolataimat, de ha olyan kedvem van, filmekről és sorozatokról is megejtek egy-egy posztot. Sokat olvasok angolul, így ne lepődj meg, ha nem túl ismert könyvekkel találkozol errefelé. A célom, hogy felkeltsem ezekre a figyelmet, hátha egyszer kis hazánkban is a könyvesboltok polcaira kerülhetnek. Kellemes böngészést kívánok! :)

Ha szeretnél kapcsolatba lépni velem, a nagyító ikon alatt lapuló űrlap segítségével megteheted, vagy használhatod közvetlenül az e-mail címemet: rileey.smith[kukac]gmail.com

Népszerű bejegyzések

Címkék

1 pontos 2 pontos 3 pontos 4 pontos 5 pontos ABC ABC Family adaptáció After the End Agave agorafóbia akció alakváltók alternatív történelem angol angyalok animációs anime Anna és a francia csók apokaliptikus Arrow barátság blog book tag borító borítómustra boszorkányok Cartaphilus CBS chick-lit Ciceró Courtney Summers crossover családon belüli erőszak Dan Wells Daredevil démonok depresszió design díj disztópia dráma Dream válogatás Éles helyzet erotikus fanborítóm fantasy felnőtt film Forma-1 FOX földönkívüliek Főnix Könyvműhely Francesca Zappia francia Fumax GABO Gayle Forman Hard Selection Harper Teen Hex Hall high fantasy horror humor időutazás írás istenek Jane The Virgin Jennifer Niven John Cleaver karácsony katasztrófa képregény klasszikus komédia Kossuth Könyvmolyképző krimi leltár lovak Lucifer Maggie Stiefvater mágia mágikus realizmus magyar szerző Matthew Quick Maxim megjelenések mentális betegség misztikus Netflix new adult novella nyár öngyilkosság pánikbeteség paranormális pilot posztapokaliptikus pszichológia pszichothriller Rainbow Rowell Razorland realista Red Queen Richelle Mead romantikus sci-fi Scolar Silber skizofrénia sorozat steampunk Supernatural Syfy szerelmi háromszög szörnyek tanár-diák természetfeletti The 100 The Chemical Garden The CW The Dust Lands The Flash The Selection thriller toplista történelmi tündérek Twister Media Ulpius urban fantasy vámpírok vérfarkasok Victoria Schwab vígjáték vírus Vörös Pöttyös Wither young adult zombik

Most olvasom

Blogok

Üzemeltető: Blogger.

Küldj üzenetet!

Név

E-mail *

Üzenet *

2017. január 15.

Fanborítóm #2

Új rovatom második részében egy olyan borító variánsát készítettem el, amit személy szerint gyönyörűnek tartok.

Tetszik, ahogy a hegedűben bújik meg az utcakép, a nap; imádom a színeket, és legfőképpen a hangsúlyos kalligrafált betűtípust, ami árnyékolt és krétahatást kelt, ezáltal még jobban megragadja a szemet.

Készíthettem volna valami hasonlót, de ezúttal egy másik koncepció mellett döntöttem (ami nem is veheti fel a versenyt az eredetivel, de hát nem is ez a célom).

Akit érdekelnek a technikai részletek: a grafika három képből áll, az utcából, a lányból és a hegedűből. Én is kanyargós, hangsúlyos tipográfiára törekedtem. Mivel olvasás közben számomra a történet animeként jelent meg, specifikus színvilággal (ezt a kritikámban is említettem), ezért egy fekete-fehér/piros variáció is készült, bár szerintem a színes jobban néz ki.

A folytatást is ezen a vonalon tudom elképzelni. Utcakép a fiú főszereplővel, szürkéskék színvilág, kék tipográfia.

Az eredeti borító:


Amit én terveztem:


Fekete-fehér változat:

2 megjegyzés:

  1. Az eredeti tényleg nagyon szép. A tiédnél eléggé elüt a piros és az a gitár, ami csak ott lóg (?) a falon. Az eredeti tipográfiája nagyon szépen követi a gitár körvonalát, ez az, ami igazán vonzza a szemet, ettől alkot harmóniát. A tiedet diszharmonikusnak látom inkább, kicsit gagyi hatása van. Pedig tudom, hogy szépeket tudsz alkotni. S mivel a cím betűtípusa elég vastag, szerintem jobban mutatna, ha az író neve is vastagabb lenne, hogy azért meglegyen az összhang. Ha megnézed, az eredetiben ez megvan, nem üt el annyira a kettő (kis különbség is nagy különbség).

    VálaszTörlés
  2. Az egy hegedű. Egy oszlopon.
    Fontbeli ízléskülönbséggel meg nem lehet mit kezdeni, nyilván a címhez elég limitáltak voltak a lehetőségeim, ez is egy olyan font, amiért ki kell csengetni pár dollárt. Az meg szerintem abszolút nem következik abból, hogy ha vastag az egyik tipo, akkor a másiknak is annak kell lennie, sőt, van amikor az ellenkezője működik. De hát ez teljesen szubjektív.

    VálaszTörlés